W ciągu roku szkolnego często angażuje je wpatrywanie w ekran komputera, laptopa lub smartfona.

My proponujemy alternatywne formy spędzania czasu wolnego.

Myślę, że uczestnicy zajęć byli zadowoleni z tych kilkudniowych zajęć.

5 lutego 2020r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarni odbyło się spotkanie autorskie z

Norbertem Bujanowskim poetą, fotografem, autorem najnowszej książki ,,Rozmowy z psem pustelnikiem”.

ks.Norbert jest człowiekiem z artystyczną duszą, znany jest naszym czytelnikom ponieważ pełni posługę kapłańską w sąsiadującej miejscowości Lesinach Wielkich. Jest  artystą, na co dzień proboszczem, społecznikiem, strażakiem, żeglarzem, ratownikiem wodnym.

Spotkanie odbyło się w bardzo przyjaznej i swobodnej atmosferze, autor  swoją szczerością i autentycznością wprowadził nas w pozytywny nastrój i natchnął do zadumy i refleksji i oczywiści do sięgnięcia po jego najnowsze dzieło.

Dziękujemy ks. Norbertowi za  to spotkanie, za podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami a  naszym czytelnikom za liczne przybycie. Szczególne podziękowania kierujemy dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Surowem za przygotowanie

,,coś dla ciała” pysznego poczęstunku.

,,poeta w labiryncie

zdarzeń myśli słów

szuka

CZŁOWIEKA…”

Podkategorie

08 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarni odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Kurpie Zielone w Literaturze w którym wzięło udział 29 uczestników. Wśród laureatów komisja wytypowała zwycięzców:
Kategoria RECYTACJA WIERSZA
I miejsce:
- Bieńkowska Wiktoria
- Kamzelska Milena
- Zyśk Maja
II miejce;
- Krajza Bartosz
III miejsce:
- Biegaj Bartosz
- Gołaś Barbara
Wyróżnienia:
-Grzeszczyk Alicja
- kozłowska Paulina
- Kurzyński Michał.
Kategoria GADKA
I miejsce:
Dąbkowska Zuzanna.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Czytaj więcej: Artykuły