W dniu 17-07-2019 w Filii Surowe rozpoczął się wakacyjny kurs angielskiego, który ma na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do poznania ciekawych metod nauki oraz zapamiętywania nowych słówek(trimino). Kurs obejmuje też naukę języka poprzez filmy, bajki i piosenki angielskie. Wiele ćwiczeń to dawka świetnej zabawy i humoru oraz nauka współpracy w grupie.

Ostatni dzień ,,Odlotowych wakacji w Bibliotece”

Dzisiaj spędzaliśmy ten czas bardzo aktywnie, były zabawy i gry ruchowe, uczyliśmy się robić  duże bańki a na koniec wspólne grillowanie. Animatorkami dzisiejszych zabaw były wolontariuszki Stowarzyszenia Vides Gabrysia i Kasia, dziękujemy wam za pomoc i wspólną zabawę.

To był niesamowity tydzień, dla uczestników bardzo atrakcyjny i pełen wrażeń, kto nie był może tylko żałować a nam pozostaną  miłe wspomnienia. Dziękujemy wam wszystkim za udział,  uczestnikom za wspólną zabawę i za to że byliście z nami oraz wszystkim którzy przyczynili się  do  uatrakcyjnienia  tych wakacyjnych zajęć.

Trzeci dzień ,, Odlotowych wakacji w Bibliotece ”

to ,, Pieski dzień "a dlaczego pieski- bo wszystko kręciło się wokół tych zwierząt.

Odbyły się  zajęcia Dogoterapii z profesjonalistkami w tej dziedzinie Bellą i Tolą a później í swój talent artystyczny można było odkrywać lepiąc figurki pieska z gliny.

Dziękujemy Sarze oraz  Pani Wioli i Pani Marcie za przeprowadzenie  tak ciekawych, wesołych i pouczających zajęć.

,

Dzisiejszy dzień ,,Odlotowych wakacji w Bibliotece” był dniem eksperymentów.
Wykonywaliśmy różne doświadczenia i eksperymenty nawet było wybuchowo.
Zięcia i zabawy odbywały się w języku angielskim prowadzonym przez Panią Justynę, mimo wakacji można było doszlifować znajomość tego języka.

Drugi dzień ,,Odlotowych wakacji w Bibliotece”  to  zabawy i ćwiczenia z Logopedą, ale także odkrywanie talentów muzycznych na zajęciach z bum- bum rurkami i wyszukiwanie  QR KODÓW

Podkategorie

08 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarni odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Kurpie Zielone w Literaturze w którym wzięło udział 29 uczestników. Wśród laureatów komisja wytypowała zwycięzców:
Kategoria RECYTACJA WIERSZA
I miejsce:
- Bieńkowska Wiktoria
- Kamzelska Milena
- Zyśk Maja
II miejce;
- Krajza Bartosz
III miejsce:
- Biegaj Bartosz
- Gołaś Barbara
Wyróżnienia:
-Grzeszczyk Alicja
- kozłowska Paulina
- Kurzyński Michał.
Kategoria GADKA
I miejsce:
Dąbkowska Zuzanna.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Czytaj więcej: Artykuły