W 2024 roku podjęta została decyzja o otwarciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarni również w soboty w wymiarze 1/2 wszystkich sobót w roku. Poniżej przedstawiamy harmonogram na ten rok. W przypadku ewentualnych zmian informacje będą zamieszczane na bieżąco.

Zapraszamy serdecznie.

BIEG SKRZATA

Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni zachęca do udział w konkursie sportowym BIEG SKRZATA dla wszystkich mieszkańców powiatu ostrołęckiego.

Zgłoszenia na właściwym formularzu przyjmujemy do 11 grudnia 2023 roku w placówce GBP w Czarni lub drogą mailową.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu TUTAJ

7 listopada odbyła się projekcja długo oczekiwanego reportażu, który jest efektem wielu spotkań – grupowych i indywidualnych, zaangażowania dużej ilości mieszkańców gminy Czarnia oraz niezliczonych godzin nagrań filmowych.

W czwartek 9 listopada spotkaliśmy się, żeby podsumować dwuletni projekt "Przez okno biblioteki" w ramach BLISKO, który nadawał kierunek naszym działaniom w ostatnich dwóch latach.
Wróciliśmy pamięcią do wszystkich wydarzeń, które były naszym udziałem w ostatnim czasie i rozmawialiśmy o planach na przyszłość.