6 października spotkaliśmy się z seniorami w ramach projektu "Przez okno biblioteki" na warsztatach ceramicznych dla seniorów z Klubu Seniora + z Długiego i Czarni.

Dzięki Pracownia Kreatywności "Cacko" z Ostrołęki i Pani Michalinie nasi seniorzy mogli nauczyć się techniki wykonywania różnych mis i ozdób z gliny.

Wiedzę i pomysły czerpaliśmy z tradycji lokalnych i pozycji książkowych wyszperanych w tym celu z czeluści bibliotecznych przez Panią Anię.

Seniorzy byli zachwyceni i bardzo zaangażowani. Z niecierpliwością czekają na drugą część, kiedy to ich prace będą już gotowe do podziwiania.

Dziękujemy Centrum Usług Społecznych w gminie Czarnia za współpracę oraz Kierownikowi Klubu Seniora Pani Jadwidze Warych, która jak zawsze ochoczo towarzyszy swoim podopiecznym.

Projekt realizowany ze środków finansowych z budżetu Priorytetu 4 Kierunek interwencji 4.1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025.