„Wielka Liga Czytelników” to setki tysięcy przeczytanych książek w całej Polsce. Konkursy są dostępne na skalę krajową dzięki współpracy z bibliotekami oraz placówkom edukacyjnym i kulturalnym w całej Polsce. Koordynatorzy powołani w szkołach, przedszkolach i bibliotekach czuwali nad przebiegiem czytelniczych zmagań. Kolejne rozgrywki to prawdziwy sportowy turniej, któremu towarzyszyły emocje jak na prawdziwych mistrzostwach. Najlepsi z najlepszych, którzy doskonale znają każdy szczegół oraz przesłanie przeczytanej książki stanęli do walki o najwyższe trofea. Wśród naszych uczestników na wyróżnienie zasługują Milena Kamzelska z klasy II i Klaudia Piórkowska- uczennica klasy V, ponieważ zdobyły tytuł Wicemistrzów Powiatu, co jest nie lada wyzwaniem. Natomiast pozostali Finaliści tj. Szymon Klimek i Basia Gołaś zostali odznaczeni upominkami i dyplomami. Wydarzenie to bardzo „ożywiło” bibliotekę. W naszej bibliotece konkurs ten odbył się po raz pierwszy i zaowocował odkryciem czytelników-spostrzegawczych talentów.