Piątek 9 września 2022 r. to był niezwykle kreatywny dzień. Odbył się pierwszy Piknik Literacki w Czarni.

Mieszkańcy Czarni mogli tego dnia pobawić się wspólnie z nami na pikniku literackim. W trakcie wydarzenia odbyły się:

• Pokaz iluzji z udziałem publiczności wykonany przez Kacper Mysiorek
  • Wspólne zabawy w ramach dogoterapii dla dzieci
  • Bajkowe bajanie
  • Quiz literacki z nagrodami
  • Warsztaty cyrkowe
  • Warsztaty łucznicze
  • Warsztaty bębniarskie z Djembe - Leszek Trzmielewski

Nasza kreatywność na atrakcjach się kończyła. Piękna, choć chłodna, pogoda postanowiła nas zaskoczyć i lunęła iście poetyckim deszczem. Ale my epicko sobie z tym poradziliśmy – piknik odbył się częściowo na Sali OSP w Czarni oraz pomieszczeniach bibliotecznych.

Nie zmarzliśmy także dzięki Paniom z KGW Brzozowy Kąt, które przez cały ten czas serwowały gorące potrawy z grilla oraz ciepłą herbatę, dbając także o pyszny deser.

Co nas zaskoczyło? Seniorzy bawili się nie gorzej niż młodsi – ogromnym zainteresowanie cieszyły się warsztaty łucznicze oraz… bajkowe żywe maskotki.

Dzieciaki śmiały się długo i głośno – może poza czasem spędzonym z Bellą, naszą psią przyjaciółką, która ze swoją właścicielka przybyła, żeby pokazać jaką wartością terapeutyczną w naszym życiu stanowią zwierzęta.

Projekt realizowany ze środków finansowych z budżetu Priorytetu 4 Kierunek interwencji 4.1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025