W dniu 15 września odbyło się już drugi raz Narodowe Czytanie 2020 w naszej Filii Bibliotecznej. Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego odbyło się w plenerze przy znacznym udziale młodzieży klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej w Surowem. Czas skupienia na lekturze pozwolił docenić wartość naszego języka ojczystego.

W dniu 16 września 2020 r. o godzinie 10.00 Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni włączyła się w dziewiątą edycję Narodowego Czytania pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku lekturą Narodowego Czytania był dramat Juliusza Słowackiego „Balladyna”. W role dramatu wcielili się zaproszeni honorowi goście, mieszkańcy gminy, uczniowie SOSZW w Czarni, uczniowie PSP w Czarni oraz przedstawiciele firmy Preme z Ostrołęki. Za czynny udział dziękujemy Sekretarzowi Urzędu Gminy w Czarni Panu Grzegorzowi Kamzelskiemu , Dyrektorowi PSP w Czarni Pani Małgorzacie Biedka, Wychowawcom zaprzyjaźnionych szkół Pani Jadwidze Garlińskiej, Pani Halinie Górskiej, Pani Marcie Weydmann oraz Pani Wioletcie Wójcik. Cieszymy się, że znalazło się tak wiele osób aby wziąć udział w tak pięknej akcji jaką jest Narodowe Czytanie, oraz promowaniu czytelnictwa. Bardzo ogromne podziękowania należą się również młodzieży, która z wielkim zaangażowaniem i przepięknym wykonaniem utworu oczarowała całą publiczność. Jeszcze raz dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

Podkategorie

08 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarni odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Kurpie Zielone w Literaturze w którym wzięło udział 29 uczestników. Wśród laureatów komisja wytypowała zwycięzców:
Kategoria RECYTACJA WIERSZA
I miejsce:
- Bieńkowska Wiktoria
- Kamzelska Milena
- Zyśk Maja
II miejce;
- Krajza Bartosz
III miejsce:
- Biegaj Bartosz
- Gołaś Barbara
Wyróżnienia:
-Grzeszczyk Alicja
- kozłowska Paulina
- Kurzyński Michał.
Kategoria GADKA
I miejsce:
Dąbkowska Zuzanna.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Czytaj więcej: Artykuły