„Wielka Liga Czytelników” to setki tysięcy przeczytanych książek w całej Polsce. Konkursy są dostępne na skalę krajową dzięki współpracy z bibliotekami oraz placówkom edukacyjnym i kulturalnym w całej Polsce. Koordynatorzy powołani w szkołach, przedszkolach i bibliotekach czuwali nad przebiegiem czytelniczych zmagań. Kolejne rozgrywki to prawdziwy sportowy turniej, któremu towarzyszyły emocje jak na prawdziwych mistrzostwach. Najlepsi z najlepszych, którzy doskonale znają każdy szczegół oraz przesłanie przeczytanej książki stanęli do walki o najwyższe trofea. Wśród naszych uczestników na wyróżnienie zasługują Milena Kamzelska z klasy II i Klaudia Piórkowska- uczennica klasy V, ponieważ zdobyły tytuł Wicemistrzów Powiatu, co jest nie lada wyzwaniem. Natomiast pozostali Finaliści tj. Szymon Klimek i Basia Gołaś zostali odznaczeni upominkami i dyplomami. Wydarzenie to bardzo „ożywiło” bibliotekę. W naszej bibliotece konkurs ten odbył się po raz pierwszy i zaowocował odkryciem czytelników-spostrzegawczych talentów.

Finaliści konkursu literackiego📖📖 na najśmieszniejsze opowiadanie pt. ,,Biblioteka z humorem”😊 w dniu dzisiejszym otrzymali nagrody.⚽️🏀📓 Mamy nadzieję, że upominki przypadły naszym pisarzom do gustu.😉 Jaszcze raz serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Podkategorie

08 maja 2019 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czarni odbyły się eliminacje gminne XXXVI Konkursu Kurpie Zielone w Literaturze w którym wzięło udział 29 uczestników. Wśród laureatów komisja wytypowała zwycięzców:
Kategoria RECYTACJA WIERSZA
I miejsce:
- Bieńkowska Wiktoria
- Kamzelska Milena
- Zyśk Maja
II miejce;
- Krajza Bartosz
III miejsce:
- Biegaj Bartosz
- Gołaś Barbara
Wyróżnienia:
-Grzeszczyk Alicja
- kozłowska Paulina
- Kurzyński Michał.
Kategoria GADKA
I miejsce:
Dąbkowska Zuzanna.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy.

Czytaj więcej: Artykuły