20 października kolejny raz spotkaliśmy się z seniorami w ramach projektu "Przez okno biblioteki".

Jeszcze 6 października z seniorami wymieniliśmy się doświadczenia ze sztuki ludowej. Ulepione wcześniej i już wypalone naczynia wróciły do nas, żeby je wykończyć i pomalować.

Gdy już ubrudziliśmy sobie ręce przeszliśmy do kolejnego etapu. Przenieśliśmy się na salę, gdzie odbyły się warsztaty z tańca i śpiewu kurpiowskiego, bazując na zapisach muzycznych Henryka Gadomskiego. Zajęcia przeprowadził Witold Kuczyński, autor opracowania „Gier i zabaw kurpiowskich” – były wspólne śpiewy, taniec i gadki kurpiowskie.

Seniorzy również zrobili nam niespodziankę przebierając się w stroje o charakterze ludowym – dziękujemy Klub Senior+ w Czarni oraz Klub Senior+ w Długiem za zorganizowanie kostiumów, dzięki którym wszystko nabrało dodatkowego regionalnego charakteru.

Projekt realizowany ze środków finansowych z budżetu Priorytetu 4 Kierunek interwencji 4.1 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025.